Dziś w Hali naszej Fabryki, Przedstawiciele Zarządu PKP Intercity podpisali z nami kontrakt na wykonanie modernizacji kolejnych wagonów typu 111A i 141A wraz przeglądem na trzecim poziomie utrzymania, o wartości blisko 500 mln zł.

Bardzo nas cieszy rozwój tak udanej współpracy z PKP Intercity. Po raz kolejny zostaliśmy obdarzeni zaufaniem, na które zapracowaliśmy realizacją poprzednich projektów taborowych dla przewoźnika.”,
mówił Prezes Zarządu FPS, Krzysztof Laskowski.

 

Po modernizacji kolejnych 90 unowocześnionych wagonów pasażerowie skorzystają z wygodnych foteli, klimatyzacji, systemu informacji pasażerskiej, automatycznych drzwi oraz toalet z zamkniętym obiegiem. W pojazdach znajdzie się monitoring, będą także dostępne oznaczenia w alfabecie Braille’a. Wózki jezdne zostaną wymienione na nowe. Wagony zostaną dostosowane do prędkości 160 km/h. Po modernizacji pojazdy będą kursować jako wagony przedziałowe drugiej klasy w pociągach kategorii InterCity.

„Kolejny wspólny projekt z FPS to następny krok we wzmacnianiu naszego parku taborowego. W wyniku współpracy pomiędzy obydwoma spółkami w ramach programu inwestycyjnego PKP Intercity naszą flotę wzmocniło już 127 nowych lub zmodernizowanych wagonów. Zakontraktowane mamy w tym momencie dostawy jeszcze 144 unowocześnione lub nowych wagonów, trafi do nas także jeszcze 10 lokomotyw spalinowych” – wspomina Adam Laskowski, Członek Zarządu PKP Intercity.

Pierwsze zmodernizowane wagony pojawią się na torach w przyszłym roku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji.

Certyfikaty: