Polregio podpisało dziś umowy ramowe z czterema producentami, FPS H.Cegielski, Newag S.A., Pesa Bydgoszcz S.A., oraz Stadler Polska na dostawę 200 składów elektrycznych. Nowoczesne, funkcjonalne pojazdy wyposażone w wifi i klimatyzację mają być dostarczone w ciągu trzech najbliższych lat.
Prezes Zarządu Polregio, podczas konferencji zapowiedział: „Przewidujemy, że pierwsza umowa wykonawcza na kilkadziesiąt pojazdów zostanie podpisana jeszcze w tym roku. Dzięki niej pierwsze pociągi pojawią się w 2025 r., a do 2026 r. na tory w całej Polsce wyjedzie nawet 200 nowych pociągów dla podróżnych korzystających codziennie z kolei regionalnej.”
Marcin Rodek, p.o. Prezes Zarządu H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. podsumował podpisanie umowy ramowej: „Niezmiernie cieszymy się ze złożenia najkorzystniejszej oferty w ogłoszonym przetargu. Jesteśmy przekonani, że za inicjatywą narodowego przewoźnika – POLREGIO – i zakupu nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych renesans kolei w Polsce jeszcze przyspieszy, a zmiana ta pozytywnie wpłynie zarówno na pasażerów, jak i na środowisko naturalne.”
Zdjęcia: S.Leszczyński / PAP
Certyfikaty: