Spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. uzyskała zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji typu pojazdu kolejowego dla zmodernizowanego wagonu osobowego typu 174A  wydane przez Urząd Transportu Kolejowego.

Co to oznacza ? Już niebawem pasażerowie będą mogli korzystać z modernizowanych przez firmę H. Cegielski-Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o.  wagonów.

„Tym samym potwierdziliśmy, zgodnie z realizowaną przez firmę misją, że  budujemy niezawodne pojazdy szynowe, by każda podróż była bezpieczna i komfortowa” –  powiedział Jarosław Nowak – Kierownik Projektu.

Przypomnijmy, od listopada  2017 Spółka H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych Sp. z o.o. konsekwentnie realizuje podpisaną Umowę na wykonanie modernizacji 60 pasażerskich wagonów kolejowych wraz z prawem opcji na dodatkową modernizację 30 wagonów.

Jedną z najważniejszych cech zmodernizowanego wagonu jest wyposażenie go w zupełnie nowe wózki typu 25AN4 produkcji FPS zapewniające właściwą spokojność biegu, co przekłada się na lepszy komfort pasażerów – dodaje. Wnętrze pojazdu zyskało nowoczesny wygląd, przedziały wyposażono w wygodne i ergonomiczne fotele, gniazdka elektryczne oraz panele pozwalające sterować temperaturą oraz oświetleniem. Przedziały WC zostały przebudowane z wykorzystaniem zamkniętego układu toalet. Ponadto zostały zainstalowane wzmacniacze sygnału komórkowego oraz urządzenia do bezprzewodowego Internetu.

Certyfikaty: